ajankohtaistaetusivuuutiset | 23.03.2026 18:59
Kauden avaus -tapahtuma Everstillä 18.4.
Kauden avaus on aulankolaisten oma tapahtuma Everstin klubilla. Kenttä avataan, kun sen aika on, mutta Kauden Avaus -tapahtumassa aulankolaisilla on mahdollisuus tulla tutustumaan Pro Shopin uuteen valikoimaan, tekemään hankintoja alkanutta pelikautta silmällä pitäen sekä tietenkin tarjoamme uudessa aulankolaisten Klubiravintolassa Kauden Avaus kahvit ja pullat kaikille.
Ravintolapäällikkö Anssi Nykopp on ravintolassa kertomassa Everstin Klubiravintolan tulevasta tarjonnasta, tarjouksista sekä kuuntelee jäsenistön ja osakkeenomistajien vinkit pelikauden tarjontaa silmälläpitäen. Anssilta kannattaa myös kysyä Everstin klubiravintolan Vappubrunssista. Vappubrunssi tarjoillaan 3 kattauksessa, mutta oma brunssipöytä kannattaa varata ajoissa, sillä kuhunkin kattaukseen on rajallinen määrä paikkoja.
Caddiemastereiden toimistossa Juuso jeesailee pelaajia Wise Golf ja Game Book -applikaatioiden latauksissa sekä muissa käyttöönottoa tai teknista tukea vaativissa kysymyksissä.
AJ esittelee Pro Shopin uutuustuotteita ja opastaa pelaajia hanskojen, pallojen ja välineiden hankinnassa. Viime kaudelta jääneet vaatteet myydään Kauden Avaus -tapahtumassa edullisesti.
Ismon toimistosta saa jeesiä niin jäsenyyksiin, maksuihin kuin peli-ja palvelutuotteisiin liittyen.
Kauden Avaus -tapahtuma käynnistyy klo 10 ja ovet ovat avoinna aina klo 18:00 saakka. Tervetuloa Everstille avaamaan pelikausi 2026.